Mgr. Petra Mocová, MSc. - Psychoterapie

petra mocova

Mgr. Petra Mocová - Psychoterapie

Vystudovala jsem psychologii a sociologii v Maastrichtu a poté sociální práci se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii v Praze. Absolvovala jsem pětiletý výcvik v Gestalt terapii a výcvik v psychologickém koučování. Také jsem prošla kurzem poradce pro výživu a několika dalšími na psychologická a výživová témata.

Pracovala jsem v terapeutické komunitě pro lidi s poruchou osobnosti a pro závislé. Nyní svůj čas dělím mezi Hnízdo zdraví a STOB (STop OBezitě). Nabízím jak psychoterapii, tak výživové poradenství.

Psychoterapie
Mým cílem je vytvořit podpůrné a bezpečné prostředí, kde můžeme společně hledat příčiny Vašich potíží a porozumět naučeným vzorcům chování. Pokud jsou nefunkční, budeme hledat takové, které by nahradily ty stávající a sloužily Vám lépe. Mezi častá témata, se kterými se klienti na mě obrací, patří například: stres, vyčerpání, vztahy, tělesné symptomy, sebedůvěra, závislosti, úzkosti a jiné. Nabízím pomoc v tíživých životních situacích, které už člověk nezvládá sám, ale stejně tak ve chvílích, kdy se chce zastavit, porozumět lépe sám sobě a hledat zdroje, které mu pomůžou na cestě ke spokojenosti. Při našich setkáních budeme propojovat Vaše myšlení, cítění a tělesné prožívání. Věřím, že když jsou tyto oblasti v rovnováze, člověk se naučí být k sobě laskavý a zvládat starosti zdravěji, odrazí se to na celém životě.

Výživové poradenství (potažmo zdravé hubnutí)
Ráda Vás naučím, jak jíst zdravě, pravidelně a chutně. Budeme hledat způsoby, jak najít vhodný pohyb, který by Vás těšil, a jak se o sebe můžete (lépe) starat. Je důležité, aby Vám tyto návyky byly příjemné, protože jedině tak si je můžete udržet dlouhodobě. Zabývám se také psychickou stránkou dosažení zdravé váhy (motivace, emoční jedení, „toxické prostředí“, podpora atd.). Pracuji metodou postupných kroků, které máte šanci trvale zařadit do svého života. Naplňuje mě vidět, když moji klienti začínají žít zdravěji, zařazují do svého života pravidelný pohyb a věnují se tomu, co je baví. Na svých kurzech a individuálních konzultacích jsem svým klientům pomohla shodit již více než 1 000 kg, určitě to zvládneme i spolu.

Poznámka: jako výživový poradce pracuji pouze s lidmi, kteří nemají závažné onemocnění, tzn. neradím nemocným lidem s léčebnou výživou (např. při diabetu, celiakii). To spadá do kompetence výživového terapeuta nebo lékaře.

Konzultace nabízím též v anglickém jazyce. / I also offer consultations in English.